Programy péče

možnost volby ošetření podle náročnosti na kvalitu i estetiku

V zubní praxi KOLDADENT máte možnost volby mezi třemi programy péče o Vaše zuby. Bylo by dobré již před vstupním vyšetřením vědět, ve kterém programu chcete být ošetřováni.

Program „Economy“

Program Economy je určen pacientům, kteří z nedostatku času a vlastního zájmu, nevědomosti, ale i díky nedokonalé odborné péči v minulosti, by rádi ukončili trápení se svými zuby. Proto se s důvěrou obrací na nás v očekávání přiměřeného řešení. Aby naše ošetření mělo dlouhodobý efekt, je nutné pochopit, že bez vlastního přičinění, tedy každodenní péče o dutinu ústní a řízení se pokyny stomatologa, je to z naší strany marná snaha. Jestliže tuto vizi pacient nesdílí, bylo by vhodné, aby si pacient našel jiného lékaře, kterému to nebude vadit.

Úroveň základní stomatologické péče

Program Economy využívá všech základních materiálů a postupů tak, aby léčba byla kvalitní a v souladu se současnými medicínskými poznatky. Po skončení léčby bude pacient opět kousat a mluvit. V základní péči však není možné dosáhnout vysokého estetického efektu. Základní, levné materiály dovolují ve výsledku pouze základní estetický účinek. Plán ošetření sděluje lékař ústní formou a objednací termín bývá delší. Někdy nelze v rámci programu Economy odstranit bolest zubu jinak, než jeho vytržením, nebo provést výkon z programu Comfort.

Profil pacienta v programu Economy

Nepotřebuji mít úsměv jako filmová hvězda. Nechci však víc zažívat bolesti zubů. Rád se podřídím radám a doporučením lékaře. Jsem si plně vědom, že ošetření „na pojišťovnu“ nemůže být dlouhodobé, a proto si chci vybrané nadstandardní výkony zaplatit.

Standardy v programu Economy

Zubní výplně – černé plomby

Zubní výplně zhotovujeme z dózovaného (kapslovaného) amalgámu (černé plomby). Amalgámovou plombu, kterou hradí pojišťovny používáme pouze výjimečně z ekonomických důvodů pacienta. Jedná se totiž o výplň ručně míchanou z nepřesně odměřeného množství rtuti a amalgámových pilin. Tímto archaickým způsobem nemůže vzniknout kvalitní výplňový materiál. Obsahuje vždy různé množství rtuti i pilin. Navíc jedovaté rtuťové páry ohrožují pacienta i perzonál. Technicky lepším řešením je dózovaný amalgám. Jedná se o nadstandardní variantu, kterou zdravotní pojišťovny nehradí. V kapsli je přesně stanoven poměr rtuť/piliny již z výroby, a tak je dosaženo výborné pevnosti a leštitelnosti amalgámu a únik rtuťových par je minimalizován. Od ledna 2018 nelze používat tzv. ručně míchaný amalgám u dětí mladších 16 let, těhotných žen a kojících matek. Od ledna 2019 je zákaz rozšířen na užití tohoto amalgámu jako zubní výplně u všech pacientů. Nejčastější výplní u dětí, těhotných a kojících žen je bílý skloionomerní cement, což je dlouhodobý provizorní materiál. V ústech vydrží několik let a je vhodnou léčebnou alternativou amalgámu. Tuto náhradu nově zdravotní pojišťovny proplácí.

 

Nevýhody amalgámových plomb pro pacienta

 • Nepěkná kovová barva v ústech
 • Uvolňování jedovatých rtuťových par v ústech
 • Významně zatěžuje životní prostředí

Ostatní výplně – bílé plomby

Do přední části chrupu od špičáku po špičák lze použít v programu Economy chemicky tuhnoucí bílé výplně. Vzniknou tak, že se smíchá tekutina s odměrkou prášku nebo dvě speciální pasty. Nejsou příliš kvalitní, jejich tvrdost není dostatečná, časem mění barvu a nedají se vrstvit. Úroveň estetiky je nízká. Tyto chemicky tuhnoucí výplně hradí zdravotní pojišťovny u dospělých pacientů jen od trojky po trojku.

U dětí do 18 let v programu Economy používáme fotokompozitní (světlem tuhnoucí) bílé zubní výplně do stálých zubů v rozsahu od trojky po trojku. Užití je hrazeno zdravotními pojišťovnami. Světlem tuhnoucí kompozitní materiály jsou z výroby připraveny k použití bez míchání.  Lze jimi dosáhnout velmi dobrého estetického efektu.

Výhody pro pacienta

 • Odstíny barev umožňují zhotovit výplň k nerozeznání od okolního zubu
 • Pevnost je téměř shodná se sklovinou zubu
 • Tvar bílé plomby se nemění s časem ani tlakem
 • Přilnavost k zubu je velmi vysoká

U dospělých pacientů je možné použít fotokompozitní materiál pro bílé zubní výplně do všech zubů, ale zdravotní pojišťovny je nehradí.

Program „Comfort“

Úroveň stomatologické péče

V rámci programu Comfort se dostane našemu pacientovi celkové péče a kompletního ošetření chrupu podle písemně navrženého plánu ošetření. Naší snahou je spojit kvalitní péči s použitím nadstandardních materiálů s jedinečnými požadavky a možnostmi každého pacienta. Výsledkem ošetření je celková spokojenost pacienta s komfortem, dlouhodobý výhled vysoké užitné hodnoty, záruka na zákrok a optimální estetický efekt.

Každý pacient je vždy pacientem celého týmu KOLDADENT. Specializace lékaře rozhoduje o tom, který zdravotnický tým bude pacienta ošetřovat a provádět plánované zákroky.

Profil pacienta v programu Comfort

Chci mít nejen zdravé, ale i krásné zuby, abych se mohl beze studu smát. Hezký úsměv mi dodává sebevědomí. Rád poslechnu rad a instrukcí svého lékaře a dentální hygienistky, protože vím, že prevence je lepší než léčení bolavého zubu. Cením si osobního přístupu, kvalitního ošetření, příjemného prostředí a dlouhodobé funkce zubů bez potíží. Penězi neoplývám, ale nadstandard v materiálech a kvalitě si rád zaplatím.

Standardy v programu Comfort

Zubní implantáty LASAK

Implantáty LASAK od českého výrobce jsou kvalitní, osvědčené a cenově příznivé. Používáme systém IMPLADENT s dvoufázovým postupem, který se řadí ke světově uznávaným systémům. Zubní implantáty IMPLADENT mají bioaktivní, nanostrukturovaný a hydrofilní povrch. Spolu s normovaným instrumentáriem garantují bezbolestnou chirurgii při zavádění do čelisti a dosažení dokonalého vhojení. Zubní implantáty zdravotní pojišťovny nehradí.

Celokeramické korunky CAD/CAM technologie CEREC

Stomatologické materiály používané u nás k výrobě celokeramických korunek jsou vysoce kvalitní keramické bločky, ze kterých zhotovujeme digitálně v ordinaci a frézováním v laboratoři na velmi přesné CNC frézce celokeramické korunky CAD/CAM technologií CEREC. Vyfrézovanou korunku barví laborant na povrchu podle barvy okolních zubů. Po vypálení v keramické peci je korunka velmi tvrdá a pevná. Zhotovení trvá 2-3 hodiny. Celokeramické korunky zdravotní pojišťovny nehradí.

Na přání pacienta je možné provést nadstandardní výkon z programu Premium.

Program „Premium“

Program Premium je volbou pro ty pacienty, kteří chtějí být ošetřeni ve vysoké kvalitě, za použití nejlepších materiálů i technologií a nejnovějšími medicínskými postupy ve stomatologii. V tom případě budete ošetřeni MUDr. Michalem Koláčkem.

Má bohaté zkušenosti v oboru. Absolvoval odborná praktická školení u předních stomatologických kapacit u nás i v zahraničí ve specializacích, kterým se dlouhodobě věnuje. Endodoncii, dentoalveolární chirurgii, implantologii, estetice a fixní protetice.

Provádí velké a složité výkony, které vyžadují vysoké nasazení a dostatek času. Pokud chce být pacient ošetřen MUDr. Michalem Koláčkem a ošetření nebo zákrok je jednoduchý, musí si počkat.

Profil pacienta v programu Premium

Vážím si svého času a respektuji čas ostatních. Jsem zodpovědný a pečlivý a mám rád přesnou, pěknou práci. Pracovně i společensky jsem stále mezi lidmi, proto chci mít zdravé zuby a zářivý úsměv. Odborníkovi se s důvěrou svěřím do péče. Příjemné prostředí mi imponuje. Když jde o zdraví a estetiku, cena není pro mne důležitá.

Standardy v programu Premium

Neviditelné bílé plomby

Moderní světlem tuhnoucí (fotokompozitní) materiály předních světových výrobců používáme ke zhotovení bílých plomb na všech druzích zubů. Důležitá je přípravná fáze tj. pečlivé odstranění zkažené tkáně zubu bez zbytečného prohlubování kavity do tkáně zdravé. Výplň je pak tvořena téměř jako umělecké dílo. Bílý fotokompozitní materiál se vrství metodou stratifikace. Jednotlivé vrstvičky jemných barevných odstínů dentálních barev vrstvíme na sebe. Současně modelujeme charakteristické hrbolky a rýhy, kterými se každý zub vyznačuje. Po vytvoření vrstvičky a její modelaci musíme každou osvítit speciálním modrým světlem, aby ztuhla. Tento způsob umožňuje dosažení přirozené barvy a tvaru plomby tak, aby byla k nerozeznání od okolního zubu, a současně také stupně tvrdosti podobného sklovině. Ošetření je bezbolestné díky lokální anestezii. Může trvat až hodinu i déle. Výsledný efekt je skvělý. Do zadních zubů používáme moderní CAD/CAM technologií CEREC digitálně vytvořené a skutečně vyrobené keramické fasety, inlaye a onlaye místo fotokompozitních bílých plomb. Jejich odolnost a celková trvanlivost je velmi vysoká.

Značkové implantáty s prodlouženou zárukou

Při potřebě nahradit zub bez broušení vedlejších zubů používáme velmi kvalitní značkové implantáty ASTRA Tech. Zubní implantáty ASTRA Tech jsou dokonalým výrobkem švédské společnosti ASTRA Tech Dental. Její zaměření na progresívní výzkum a vývoj v segmentu implantologie ji řadí do světové špičky. Implantační systém „ASTRA Tech Implant systém“ patří mezi nejlépe zdokumentované systémy na trhu.

Klíčové vlastnosti v implantačním systému ASTRA Tech

 • Rychlejší přírůstek kosti
 • Biomechanická stimulace kosti
 • Pevné a stabilní spojení
 • Větší kontakt s měkkou tkání a její větší objem

Zubní implantáty ASTRA Tech jsou prvním a jediným implantátem na světě s chemicky upraveným titanovým povrchem, který stimuluje časné hojení kosti a zrychluje proces jejího uzdravení. Krček implantátu je opatřen mikrozávity, které zajišťují optimální rozložení zátěže v kosti a jejího stresu na rozhraní implantát – kost, tedy v místě největšího tlaku na kost. Kónické spojení pod úrovní kosti zajišťuje přenos zatížení hlouběji do kosti a snižuje její stresové napětí. Tím chrání kost a současně utěsňuje vnitřní část implantátu a zvyšuje spolehlivost spojení ve všech klinických situacích. Implantát ASTRA Tech má ve spojení s abutmentem jedinečný tvar, který umožňuje vytvořit objemově i výškově větší kontaktní zónu s měkkou tkání, jež utěsňuje a chrání kost.

U implantačního systému ASTRA Tech je estetika součástí systému. Podporuje přirozený proces hojení a nezasahuje do něho. A to je důvod, proč se může lékař i pacient spolehnout na výsledek implantace. Je to dobrá volba dnes, zítra i v budoucnu. Proto si na našem pracovišti můžeme dovolit poskytnout na implantáty Astra Tech zavedené u nás prodlouženou záruku.

K plánování umístění a zavedení implantátu používáme 3D diagnostiku, panoramatický rentgen PLANMECA ProMax 3Ds a jeho softwarový model Implant Planning. Ten umožňuje snadné plánování zákroků a virtuální ověřování správného umístění implantátů.

Endodontické ošetření – dokonale a čistě

Nadstandardní endodontické ošetření dovoluje z 90 % zachránit zub před jeho vytržením. Provádí se převážně v jedné návštěvě a tak šetří pacientův čas. Zub se musí umrtvit a pak dokonale vyčistit, rozšířit a precizně vydezinfikovat jeho kanálky. Po rentgenové kontrole se zaplní kořenové kanálky těsnící hmotou a následně dojde na protetické ošetření zubu.  Endodontické ošetření se provádí vždy při zanícení zubní dřeně. Obyčejně je způsobeno infekcí ze zubního kazu, který se neřeší. Bakterie mohou proniknout kořeny až ke kosti nebo přímo do ní a tak vzniká zubní váček a později cysta.