CEREC CAD/CAM systém

přesné, rychlé a estetické řešení celokeramických rekonstrukcí

Symbolem stomatologie 21. století je CAD/CAM technologie CEREC 3D. Představuje nové, revoluční, rychlé, precizní, kvalitní a elegantní řešení celokeramických rekonstrukcí v ústech pacienta.

Proč právě CEREC?

CEREC umí digitálně vytvořit a skutečně vyrobit fasety, inlaye a onlaye místo amalgamových (černých) nebo kompozitních (bílých) plomb a celokeramické korunky a menší i větší můstky. A to bez otiskování, bez provizorních výplní, bez čepů a provizorních korunek. V jediné návštěvě, tedy na počkání. Pacient odchází s definitivní zubní náhradou, spokojen, protože keramická náhrada je k nerozeznání od původního zubu. Její odolnost a celková trvanlivost je velmi vysoká.

Jaký je princip technologie CEREC?

cerec_scanovani_ordinacePrincipem unikátní technologie CEREC Biogeneric je identifikace parametrů lidských zubů, získaných mnoha vědeckými měřeními na lidech a statického záznamu mezičelistních vztahů v ústech konkrétního pacienta, tedy okolních zubů budoucí korunky.

Počítač automaticky vytvoří individuální velikost a tvar rekonstruovaného zubu se zcela přirozeným tvarem, který je ale možno individuálně upravovat.

Ostré a přesné snímky celé čelisti spolu s databází vědeckých měření umožňují tvorbu virtuálních modelů a spolupráci ordinace s laboratoří bez klasických otisků.

Jak probíhá CEREC ošetření?

Stomatolog odstraní poškozenou výplň nebo kaz, zub zbrousí do potřebného tvaru a s použitím reflexní práškové hmoty jej připraví ke snímání. Digitální 3D kamerou Bluecam sejme vypreparovaný zub s maximální přesností, na rozdíl od otiskovací hmoty. Současně nasnímá do počítače i okolní zuby v oblasti. To celé trvá několik desítek sekund.

Hotové 3D zadání pak převezme laboratorní CNC fréza, která umí z keramického bločku, jehož barva odpovídá přirozené barvě zubu, vyfrézovat během několika minut zubní korunku s přirozeným tvarem. Bločky dentální CEREC keramiky jsou dodávány v několika odstínech a barevných strukturách. Keramickou náhradu je možné podle potřeby leštit a dobarvovat. Výsledný produkt je k nerozeznání od přirozeného zubu.

Lékař hotovou náhradu odzkouší v místě preparace a potom nalepí pomocí speciálních materiálů, které po vytvrzení ultrafialovým světlem zajišťují dokonalé funkční a estetické splynutí zubu s keramickou náhradou.

Jaké jsou výhody celokeramických náhrad CEREC?

 • Pevnost materiálu

  Zirkoniová keramika je označována jako keramická ocel.

 • Přirozený vzhled

  Keramické náhrady odrážejí velmi podobně světlo jako zubní sklovina.  Neobsahují kovové jádro, které obyčejně korunkou prosvítá.

 • Biokompatibilita

  Žádné alergické reakce, žádná pachuť kovu z kovových konstrukcí.

 • Vysoká životnost

  Celokeramické korunky vydrží několik desítek let.

 • Barevná stálost

  Keramika po desetiletí nemění barvu.

 • Žádné otiskování

  Odpadá nepříjemné otiskování otiskovací hmotou i případný dávicí reflex.

 • Náhrada na počkání

  Vše v jediné návštěvě, přímo v ordinaci, bez provizorních náhrad.

V současnosti jsou trendem estetické materiály pro CAD/CAM zpracování kombinující keramiku s polymery.

Máte zájem o ošetření pomocí technologie Cerec? Toto ošetření můžeme poskytnout i pacientům neregistrovaným v naší zubní ordinaci. V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte.