Pískování zubů air-flow

pro profesionání čištení a leštění zubů

K profesionálnímu pískování zubů metodou air-flow používá naše dentální hygienistka zubní pískovač EMS Air Flow Handy 2 švýcarského výrobce. Jde o profesionální čištění a leštění zubů, kterým odstraňuje z povrchu zubů různá zabarvení způsobená např. kouřením, konzumací kávy, čaje, červeného vína apod.

Jaký je princip metody air-flow a kdy se používá?

EMS_airflow-2Je založena na použití speciálního prášku (abraziva), což může být jedlá soda, glycin nebo erytritol, pod tlakem vody a vzduchu. Je určena k odstraňování nečistot z povrchu zubů a ošetření dentálního žlábku pod dásní v rámci prevence. Pískování zubů neslouží jen ke zvýšení estetiky úsměvu, ale pomáhá v léčbě i prevenci. Pacienta nijak nezatěžuje a není nepříjemné. Dokonce si lze vybrat i příchuť prášku.

Dentální hygienistka odstraní plak a pigmentace nejen z viditelných částí zubů, ale i z mezizubních prostor, které nejsou běžným ošetřením dostupné. Zákrok je naprosto bezbolestný a nepoškozuje tvrdé ani měkké tkáně.

Pískování lze použít podle potřeby k odstranění plaku a pigmentací

  • před fluoridací

  • před bělením

  • před výběrem odstínu zubů než lékař zhotoví protetickou práci nebo kompozitní výplň

Máte zájem o pískování zubů? Toto ošetření můžeme poskytnout i pacientům neregistrovaným v naší zubní ordinaci. V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte.