Zubní implantáty

dokonalá náhrada chybějících zubů

Ztráta zubu nebo několika, při úrazu nebo ze zdravotního důvodu, je vždy bolestivá a nepříjemná záležitost, hlavně z estetických důvodů. Mít zuby „jako noty na buben – samá pauza“ je nepochybně traumatizující. Situaci lze řešit několika způsoby, z nichž nejkomfortnější je ošetření fixní, zubní implantát.

Jaké výhody má zubní implantát?

Zubní implantát je dokonalým, estetickým a funkčním řešením za ztracený zub. Ošetření je nebolestivé, rychlé a velmi efektní.

Je nesrovnatelné s náhradou fixními můstky, kdy lékař musí obrousit sousední zdravé zuby, což je výkon nejen velmi nepříjemný, ale i bolestivý. Po nasazení můstku čekají pacienta i jisté komplikace jako je zvýšená citlivost obroušených zubů, obtížné čištění zubů pod můstkem, problémy s estetikou i mluvením. Uvedené příznaky se u implantátů nevyskytují.

Můžu chtít také zubní implantát?

Ošetřit zubními implantáty lze každého pacienta, u kterého je dokončena růstová fáze kostry a jeho zdravotní stav je dobrý a udržovaný. Důležitou podmínkou je velikost a hustota kosti v místě implantace, kterou operatér zjistí na 3D panoramatickém rentgenovém snímku. I tento případný nedostatek umí moderní stomatologie řešit.

Rizikovými pacienty jsou:

  • lidé s těžkými systémovými chorobami
  • pacienti se silně narušeným imunitním systémem
  • velmi silní kuřáci
  • lidé, u kterých není předpoklad pečlivého dodržování ústní hygieny.

Podle situace v ústech je možné opatřit čelisti libovolným počtem implantátů, jako náhradu za ztracené zuby v kterémkoliv místě. Zubní implantát je vlastně náhradou za kořen, o který pacient přišel. Do čelistní kosti jej implantolog zavede v chirurgické části ošetření. V druhé – protetické části je zhotovena a nasazena korunka na vhojený implantát.

Jak dlouho zubní implantát vydrží?

Organizmem přijatý zubní implantát, který je stabilní a je umístěn tak, aby nenarušoval estetiku dásní a okem byl k nerozeznání od okolních zubů. Rozhodující pro výsledek a stabilitu implantátu je jeho vysoká kvalitazkušenosti implantologa, který implantát zavádí.

Pravděpodobnost přijetí implantátu je 98 – 99,6 %. Dlouhodobou prognózu funkčnosti implantátu ovlivňuje jeho počáteční vhojení. To závisí na kvalitním implantačním systému a speciálních úpravách povrchu implantátu, jako jsou zdrsnění povrchu a jeho ošetření bioaktivními látkami, na celkovém tvaru implantátu a zvětšení jeho povrchu pod dásní mikrozávity. Takový implantát je přijímán daleko rychleji organizmem a riziko jeho odhojení je minimální.

U nás dostanete kvalitní zubní implantát se zárukou

Na našem pracovišti používáme dvě značky implantátů. Kvalitní český výrobek LASAK, u kterého shledáváme velmi dobrý poměr kvalita / cena a špičkový výrobek ASTRA Tech švédského výrobce, který svým propracovaným implantačním systémem patří mezi světovou špičku. Proto si můžeme dovolit poskytnout pacientům dlouhodobou záruku na tento implantát zavedený na našem pracovišti v trvání pěti let. Pacient se písemně zaváže dodržovat stanovené záruční podmínky pro poskytnutí prodloužené záruky.

Jak výkon probíhá?

Nejdříve je důležité podrobné vyšetření ústní dutiny a důkladná anamnéza, aby lékař získal představu o celkovém zdravotním stavu pacienta. Na panoramatickém 3D rentgenovém snímku lékař posoudí množství, tvar, hustotu a celkovou kvalitu kosti. V rozhovoru seznámí pacienta s výhodami i riziky této metody, průběhem zákroku i možnými komplikacemi. Závěrem oba rozhodnou.

Samotný zubní implantát je z titanu, který nijak nezatěžuje organizmus a je jím dobře přijímán. Lékař jej během malého chirurgického zákroku umístí do kosti v čelisti. Výkon není bolestivý a po několika hodinách je možné vykonávat běžnou pracovní činnost. Kost v okolí implantátu doroste a upevní jej v trvalé pozici. Hojení trvá v horní čelisti 3 – 6 měsíců, v dolní čelisti 6 – 12 týdnů. V laboratoři se pak vyrobí pahýl, který je nasazen na část implantátu vyčnívající z dásně. Ten napodobuje zub nabroušený na korunku. Stomatolog potom vytvoří metalokeramickou nebo celokeramickou korunku technologií CAD/CAM CEREC 3D, kterou vyrobí laborant na NC fréze. Lékař korunku pak v ordinaci připevní na implantát.

Při větším počtu chybějících zubů může lékař zavést i několik implantátů a spojit je v můstek. V případě, že v čelisti chybí všechny nebo několik zubů, je možné zavést implantát nebo několik a upevnit na ně snímatelnou náhradu nebo nedržící protézu. Podmínkou je však dostatek kvalitní kosti v čelisti.

Proč je nutné o zubní implantát pečovat

Funkčnost zavedeného implantátu je několik desítek let. Proto je během záruky, ale i v pozáruční době nutná pravidelná kontrola implantátu v zubní praxi KOLDADENT. Lékař zjišťuje úroveň zubní hygieny, stav implantátu a protetické části, jeho okolí včetně RTG vyšetření. Domácí péče o zubní implantát vyžaduje pravidelnost a pečlivost v hygienické údržbě. Při špatné ústní hygieně hrozí odhojení implantátu.

Máte zájem o zubní implantáty? Toto ošetření můžeme poskytnout i pacientům neregistrovaným v naší zubní ordinaci. V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte.