Vector Paro ultrazvukový přístroj

pro šetrné vyčištění parodontálních chobotů

Parodontóza je vedle zubního kazu nejčastějším onemocněním chrupu postihujícím v různých formách většinu populace.

Zanedbání každodenní péče o zuby se časem projeví onemocněním dásní, které je o to zákeřnější, že se v prvních letech nemusí objevovat žádné bolesti. Varovným příznakem je krvácení dásní při čištění zubů a při jídle. V počátečních fázích představuje parodontitida spíše estetický problém odhalujících se zubních krčků, v konečném důsledku pak může vést až ke ztrátě zubů!

Při nedostatečné nebo nesprávné ústní hygieně se vrstvy plaku nejvíc hromadí kolem zubního krčku. Postupně tvrdnou a vzniká zubní kámen zasahující až pod dáseň. V důsledku postupující infekce se pak vytvářejí hluboké zanícené kapsy v dásni kolem krčku a kořene zubu – parodontální choboty.

Vector Paro pomáhá šetrně léčit parodontitidu

Vector_ParoLéčení spočívá v mechanickém odstranění všech tvrdých i měkkých nánosů ze zubů – vyčištění parodontálních chobotů. U pokročilého stádia nemoci to není vůbec snadné, protože zubní kámen a plak s bakteriemi je usazen již hluboko pod dásní.

V naší stomatologické praxi k tomu využíváme účinného a bezbolestného pomocníka – přístroj Vector Paro. Vector Paro umí šetrně ošetřit nepřístupná a bolestivá místa kolem zubu v blízkosti dásně. Pracuje na principu ultrazvuku podobně jako ultrazvuková čistička.

Pomocí tenkého nástavce se zavedou kapičky „energií nabité tekutiny“ do nepřístupného místa kolem zubů – parodontálních chobotů. Kapičky prasknou a uvolní velké množství nahromaděné energie ultrazvukového vlnění, které jemně, ale účinně rozdrtí veškeré usazeniny a roztrhá i bakterie na kousíčky. Nečistoty jsou pak vyplaveny pryč. Usazeniny nejsou násilně odtrhávány, nedochází k poškozování okolních tkání, jako například u ručního čištění zubního kamene.

Výrazné efekty pro pacienta

  • bezbolestnost zákroku

  • 99,9 % ošetření bez potřeby anestezie

  • okamžité vymizení typického zápachu z úst

  • skvělý léčebný efekt zákroku

Máte zájem o odstranění zubního kamene či léčbu parodontitidy přístrojem Vector Paro? Toto ošetření můžeme poskytnout i pacientům neregistrovaným v naší zubní ordinaci. V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte.