Panoramatický rentgen Planmeca ProMax 3Ds

kvalitní zobrazovací technika pro přesnou diagnostiku a léčbu

ProMax 3Ds je nejmodernější přístroj špičkového finského výrobce Planmeca, který poskytuje dvourozměrné digitální panoramatické a 3D snímky dokonalou zobrazovací technikou. Používá CBCT technologii, která je ideální pro snímkování menších cílených oblastí, což je výhodné například při plánování implantátů, pro zobrazení zubu moudrosti nebo před ošetřováním zubních kanálků. Základní snímky je možné spojovat dohromady a zobrazit tak celé čelisti.

3D snímky technologií CBCT

planmeca_promaxPřístroj pracuje podobně jako běžné CT (počítačový tomograf). Odlišnost je však zásadní. Planmeca ProMax 3Ds používá rentgenový svazek ve tvaru kuželu (CB = cone beam), který skenuje vrstvy ve vícenásobném kruhovém 2D zobrazení. Každý snímek je vytvořen použitím krátkého rentgenového pulzu. Celkový čas skenování je 18 sekund, ale skutečný expoziční čas je pouze 3 sekundy. Proto je radiační zátěž pro pacienta velmi nízká.

Originální 2D snímky jsou transponovány do vysoce kvalitního 3D zobrazení. Trojrozměrné snímky jsou s vysokým rozlišením, bez zkreslení a artefaktů a lze na ně nahlížet z jakéhokoliv úhlu pohledu. Lékař dostává mnohem více informací než u klasického rentgenu, který umí jen dvojrozměrné snímky. Diagnóza je tak přesnější a méně invazivní.

Náš software je vybaven modulem pro plánování implantologických zákroků Implant Planning. Umožňuje snadné plánování zákroků a virtuální ověřování správného umístění implantátů.

2D panoramatické snímky

Unikátní zobrazovací systém SmartPan používá multifokální technologii pro 2D snímky. Umožňuje po expozici zvolit optimální panoramatickou křivku z deseti vypočítaných s 2mm odstupem. Automaticky nastavuje ostrost pro jednotlivé vrstvy. Výsledkem je klasický, čistý panoramatický 2D snímek.

Sdílení 2D a 3D snímků

Inovativní sofistikovaný software Planmeca Romexis zajišťuje velmi efektivní práci. Umožňuje automatické zasílání snímků a příloh každému, kdo má e-mailovou adresu. Studie lze i vícestránkově vytisknout anebo zaslat na jiná stomatologická pracoviště, která mají nainstalován volně dostupný prohlížeč Planmeca Romexis Viewer. Software Planmeca Romexis umožňuje uložit snímky jednotlivého pacienta na CD spolu s aplikací Planmeca Romexis Viewer, pomocí níž se mohou tyto snímky prohlížet. Na žádost lékaře z jiného stomatologického pracoviště lze zpracovat data formou 3D rekonstrukce.

Výhody pro stomatology a pacienty

  • CBCT rentgen umožňuje získat trojrozměrné snímky celých čelistí i malých cílených oblastí
  • vynikající kvalita snímků
  • snížená dávka záření pro pacienta
  • rychle, bez objednání