Detektor zubního kazu Proface

pro bezpečnou detekci zubního kazu

Proface je nový systém určený k detekci zubního kazu. Německý výrobce W&H Dentalwerk umožňuje stomatologovi vidět začínající zubní kaz, který ještě nelze detekovat standardními metodami.

V naší zubní praxi používáme detekční technologii Proface i při odstraňování rozsáhlého zubního kazu. Světlo lampy Proface označí bakteriemi infikovanou tkáň. To umožňuje lékaři odebrat právě jen tuto napadenou tkáň.

detektor_kazu_ProfacePrincip metody Proface

Bakterie v nemocném zubu svou životní činností produkují odpadní látky zvané porfyriny. Ty se vyskytují jen v té části zubu, ve které jsou bakterie přítomny. Porfyriny nejsou viditelné pouhým okem, ale díky technologii Proface lékař spolehlivě rozezná zubní kaz. Dopadne-li fialové světlo speciální lampy na porfyriny, začnou fluoreskovat červeně. Zdravá zubovina fluoreskuje zelenožlutě.

Lékař pomocí světla určité vlnové délky a speciálních brýlí vidí a rozezná napadenou tkáň a přesně odstraní jen nejnutnější část zuboviny, která svítí červeně. Pokud kavita svítí zelenožlutě, má jistotu, že odstranil kaz celý a že se za čas pod plombou neobjeví znovu.

Výhody metody Proface

  • spolehlivá detekce zubního kazu

  • vysoká účinnost při odstraňování kazu

  • minimální invazivita zákroku